Ime kvalifikacije Ime kvalifikacije: Magister politologije/magistrica politologijeDodaj v primerjalnik
Tip kvalifikacije Tip kvalifikacije: Diploma druge stopnje
Vrsta kvalifikacije Vrsta kvalifikacije: Izobrazba
Vrsta izobraževanja Vrsta izobraževanja: Magistrsko izobraževanje
Trajanje izobraževanja Trajanje izobraževanja:
1 leto
Kreditne točke Kreditne točke: 60 kreditnih točk
Vstopni pogoji Pogoji za vključitev:
  • Kdor je končal študijski program prve stopnje s kateregakoli strokovnega področja in je zbral(a) 240 ECTS, lahko vstopi v program 2. stopnje brez dodatnih pogojev.
  • Kdor je končal študijski program prve stopnje s kateregakoli študijskega področja, kjer je zbral 180 ECTS, mora pred vpisom v 2. stopnjo na FDV opraviti predmete v obsegu 60 ECTS v okviru Programa za izpolnjevanje družboslovnega znanja z izbiro predmetov po dogovoru s skrbnikom programa.
  • Kdor je končal 4-letni visokošolski strokovni študijski po programu, ki ga je bilo možno vpisati pred uvedbo bolonjske reforme in zaključiti najkasneje do 2015/2016 iz kateregakoli strokovnega področja, lahko vstopi v program 2. stopnje brez dodatnih pogojev.
  • Kdor je končal 3-letni visokošolski strokovni študij po programu, ki ga je bilo možno vpisati pred uvedbo bolonjske reforme in zaključiti najkasneje do 2015/2016, lahko vstopi v magistrski program pod pogoji, ki so navedeni v točki 2.

Pogoje za vpis izpolnjujejo tudi kandidati, ki so končali enakovredno izobraževanje v tujini in se vpisujejo pod enakimi pogoji, kot veljajo za kandidate, ki so zaključili svoje šolanje v Sloveniji. Pred vpisom na podiplomski študij morajo kandidati opraviti postopek priznavanja izobraževanja za namen nadaljevanja podiplomskega študija.

ISCED področje ISCED področje:
Družbene vede, novinarstvo in informacijska znanost
ISCED podpodročje isced podpodročje: politologija, odnosi posameznik-družba-država
Raven kvalifikacije

Raven SOK: SOK 8
Raven EOK: EOK 7
Raven EOVK: Druga stopnja

Učni izidi:

Imetnik/imetnica kvalifikacije je zmožen/zmožna:

Splošne kompetence:

  • Strokovnost
  • Analitičnost
  • Poznavanje okolja izbranega področja
  • Strateška naravnanost na določenem področju
  • Timsko in skupinsko delo
  • Komunikativnost in pisno izražanje

Predmetno-specifične kompetence:

  • študenti se s študijem usposobijo za uporabo teoretskih politoloških pristopov na področju preučevanja evropskih povezovalnih procesov in razvijajo sposobnost kritične presoje pri izboru relevantnih pristopov pri preučevanju zelo raznolikih političnih in specifičnih javnopolitičnih pojavov in procesov;
  • razvijajo znanja in veščine za analizo političnih pojavov, analizo in vrednotenje obstoječih politik, za oblikovanje javnopolitičnih priporočil in njihovo sporočanje;
  • pri študiju pridobijo zmožnost kritičnega razmišljanja o etičnih dilemah pri raziskovanju javnih politik, še zlasti pri raziskovanju za potrebe političnih odločevalskih procesov;
  • razvoj družboslovnega metodološkega znanja, ki usposablja v pomembni meri tudi za mednarodnoprimerjalno raziskovanje - študenti/-tke pridobijo dinamičen vpogled v razvoj slovenske javne uprave in Evropske skupnosti

Ocenjevanje in zaključevanje:

Uspeh na izpitu se ocenjuje z ocenami: 10 (odlično); 9 (prav dobro: nadpovprečno znanje, vendar z nekaj napakami); 8 (prav dobro: solidni rezultati); 7 (dobro); 6 (zadostno: znanje ustreza minimalnim kriterijem); 5–1 (nezadostno). Kandidat uspešno opravi izpit, če dobi oceno od zadostno (6) do odlično (10).

Napredovanje:

Študij traja eno leto, zato napredovanja v višji letnik ni.

Prehodnost:

Doktorski študijski programi 3. stopnje (SOK, raven 10)

Pogoji za pridobitev javne listine:

Študent zaključi študij, ko opravi vse obveznosti pri vpisanih predmetih in uspešno javno zagovarja magistrsko delo. Postopek zagovora magistrskega dela je določen z veljavnim pravilnikom: http://www.fdv.uni-lj.si/Podiplomski_studij/Pravila.asp.

Izvajalci:

Univerza v Ljubljani, Fakulteta za družbene vede

URL

URL izvajalca: